Hazai környezetben arattak 7–3-as győzelmet másodosztályú futsalosaink az év első mérkőzésén a Dunaújváros ellen. Volner Bence mesterhármasával 3–0-s vezetéssel mentünk pihenőre; majd Kiss Patrik volt sikeres, valamint Dobány Patrick duplázott. Hatgólos előnyünk tudatában kissé kiengedtünk, riválisunk ezt kihasználva háromszor betalált, végül a párharc Vidák Balázs bombájával zárult.

Az esztendő első bajnokija hazai környezetben várt NB II.-es futsalosainkra, a Dunaújváros együttesét fogadták a Haladás Sportcsarnokban.

Sziffer András:Fontos, hatpontos mérkőzést játszottunk a felső-házba kerülésért a Dunaújváros ellen. Az első félidőben Volner Bence mesterhármasával megnyugtató előnnyel mehettünk pihenőre, majd a második félidőt ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk. Domináltunk, újabb három gólt szereztünk: először Kiss Patrik, majd Dobány Patrick kétszer is eredményes volt, a 33. percben már 6-0 volt a javunkra. A biztos vezetés tudatában egy kicsit kiengedtünk, amit a védekezésünk sínylett meg, így az utolsó percekben kihasználva a megingásainkat, háromra csökkentették a vendégek a hátrányukat (6-3). Azonban a gólgyártásnak még nem volt vége, az utolsó másodpercekben Vidák Balázs egyéni szólója végén kilőtte a hosszút, amely találat egyben a végeredményt is jelentette (7-3). Gratulálok a csapatnak a magabiztos győzelemhez, ami a játék képe és a helyzetek alapján akár nagyobb is lehetett volna”

A következő játéknapon az UTE otthonába látogatunk, ahol január 22-én, hétfőn 20 óra 30 perckor lépünk pályára.

2024. január 12., csütörtök 20:00

Férfi Futsal NB II. Nyugati csoport 14. forduló

Haladás VSE II. – Dunaújváros Futsal 7–3 (3–0)

Haladás VSE II.: Homlok Levente – Kiss Patrik, Fehér Dániel, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Győrfy Balázs, Volner Bence, Vidák Balázs, Dobos Dávid, Sodics Ádám, Dobány Patrick

Edző: Sziffer András

Dunaújváros Futsal: Tóth Szabolcs – Ivacs Gábor, Csányi Dávid, Puskás Attila, Németh Tamás, Tóth Árpád, Tihanyi Máté, Varga Milán, Kuti András

Gólszerzők: Volner Bence 3 (5’, 12’, 20’), Kiss Patrik (23’), Dobány Patrick 2 (26’, 33’), Vidák Balázs (40’), ill. Németh Tamás (36’), Ivacs Gábor (38’), Varga Milán (38’)