Másodosztályú futsalosaink 2–2-es döntetlent játszottak a PTE PEAC-B BUILD&TRADE gárdájával a felső-házi rájátszás második játéknapján. A 2. percben Kovácsics Richárd juttatta előnyhöz csapatunkat, majd Kiss Patrik növelte kétgólosra vezetésünket, azonban a második félidőben egyenlítettek a pécsiek.

Sziffer András vezetőedző: „Nem várt ránk könnyű mérkőzés fiataljainkból álló csapatunkra, hiszen az előző fordulóban riválisunk a listavezetővel ikszelt. A 2. percben Kovácsics Richárd hatalmas kapásgóljával megszereztük a vezetést, majd három minutummal később Kiss Patrik növelte kettőre előnyünket egy szép egyéni megmozdulást követően. A folytatásban a Pécs mindent megtett a szépítésért, ami a félidő utolsó percében sikeresnek is bizonyult, így 2–1-es állással mentünk pihenőre. A második játékrész elején vendégeink egalizáltak (2-2), ezután még lüktetőbb és keményebb lett a játék, mindkét fél a győztes találatért ment előre. A lehetőségek is megvoltak mind a két kapu előtt, de újabb gól már nem esett, így egy-egy ponttal lett mindkét csapat gazdagabb. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk, szép találatokat szereztünk, ami egy pontot ért egy roppant erős Pécs ellen, amihez gratulálok a csapat minden tagjának!”

Férfi Futsal NB II. Nyugati csoport Felső-ház 2. forduló

2023. március 27., hétfő 20:45

HALADÁS VSE II. – PTE PEAC-B BUILD&TRADE 2-2 (2-1)

HALADÁS VSE II.: Homlok Levente – Vidák Balázs, Kovácsics Richárd, Dobos Dávid, Sodics Ádám, Németh Krisztián, Szalóki-Varsányi Bendegúz, Kárász Noel, Kiss Patrik, Vajda Dávid, Novák Dániel, Dobány Patrick

Vezetőedző: Sziffer András

PTE PEAC-B BUILD&TRADE: Wittner Máté – Fischer Zsigmond, Barabás Miklós, Gerebenics Norbert, Irimiás Gergő, Kupeczki Konor, Pirik Tamás, Aribi Hassan Khalifa, Cseri Gergő, Miskei Manó, Horváth László, Balogh Attila, Deményi Patrik, Buzás Bálint

Vezetőedző: Élő Tibor

Gólszerzők: Kovácsics Richárd (2’), Kiss Patrik (5’), ill., Tóth Attila 2 (20’, 22’)