Erősen hiányos kerettel fogadtuk a Haladás Sportkomplexumban a Dunaújváros gárdáját, ráadásul Sziffer András tanítványai közül többek lábában volt már egy mérkőzés a korosztályos bajnokságból. Fiatal csapatunk végül nagy küzdelemben maradt alul 3–1-re, egyetlen találatunkat Puhr Bálint szerezte.

Sziffer András vezetőedző: „Nem vártuk jó előjelekkel a találkozót, mivel a felnőtt csapat keretéből nem volt visszajátszó, valamint sérülés és egyéb okokból több meghatározó játékosunk hiányzott, ráadásul ez volt a második mérkőzésünk két nap alatt, fiataljaink az utánpótlás bajnokságban szerepeltek. Az első félidőben stabil védekezésből próbáltunk hatékonyan támadni, ez a 4. percben gólt is eredményezett, Puhr Bálint révén megszereztük a vezetést (1-0). A folytatásban nyomás alá helyeztt minket ellenfelünk, de nem nagyon talált fogást rajtunk, mert koncentráltan, határozottan és ha kellett önfeláldozóan védekeztünk. Ami támadásból nem sikerült a vendégeknek, az pontrúgásból összejött nekik egy sikeres átlövést követően a 11. minutumban (1-1). Meddő mezőnyfölényben játszott a Dunaújváros, amiből akadt egy-két helyzetük, de kapusunk a helyén volt, valamint nekünk is akadtak lehetőségeink. Amikor már mindenki elkönyvelte a félidei döntetlent, akkor egy rossz felszabadítást követően betalált a vendégcsapat, egygólos hátrányban vonultunk pihenőre (1-2). A második játékrész hasonló forgatókönyv szerint zajlott: riválisunk próbált támadni, csapatunk pedig jól védekezett, egészen a 27. percig, amikor is támadásban egy keresztlabdánkat elcsípték a Fejér megyeiek, ebből pedig megszerezték harmadik találatukat, ami egyben a végeredményt is jelentette (1-3). A bekapott gól után emberfölényes játékra váltottunk, de csak veszélyeztetni tudtunk. Csak dicsérni tudom fiatal játékosaimat, akik az ismert előzmények ellenére remekül helytálltak a remek játékerőt képviselő Dunaújváros ellen.  Jó volt látni, hogy mennyire tudunk küzdeni, fegyelmezetten és taktikusan játszani, ami ma a tisztes helytálláshoz volt elegendő. Külön gratulálok Szalóki-Varsányi Bendegúznak, aki U17-es játékosként bemutatkozhatott az NB II.-es csapatunkban!”

A következő fordulóban a Tihany vendégei leszünk január 30-án 19 óra 30 perckor.

FÉRFI FUTSAL NB II. NYUGATI CSOPORT 17. FORDULÓ

2023. január 23., hétfő 19:30

HALADÁS VSE II. ­– DUNAÚJVÁROS FUTSAL 1-3 (1-2)

HALADÁS VSE II.: Németh Krisztián – Körmendy Gábor, Volner Bence, Puhr Bálint, Dobos Dávid, Soronics Gergő, Szalóki-Varsányi Bendegúz, Sodics Ádám, Novák Dániel

Vezetőedző: Sziffer András

DUNAÚJVÁROS FUTSAL: Cseresnyés Alex – Ivacs Gábor, Fekete Tamás, Csányi Dávid, Kovács Krisztián, Varga Milán, Németh Tamás, Egejuru Godslove Algernon, Tóth Árpád, Paget Olivér, Beke Zsolt

Gólszerzők: Puhr Bálint (4’) ill., Varga Milán 2 (11’, 20’), Kovács Krisztián (27’)