Fiatal labdarúgóink hét játéknapon győzték le riválisukat, U16-osaink pedig csupán egyetlen találattal maradtak alul Pécsen. U19-eseink két mérkőzésen is pályára léptek négy nap alatt, mindkettőn begyűjtötték a pontokat. U17-eseink bombagóllal döntötték el javukra a mérkőzést; U15-ös, U13-as ésU12-es korosztályunk fölényes sikert aratott aktuális ellenfelével szemben. U14-eseink a Lurkó elleni diadalukkal egyetlen lépésre vannak a bajnoki címtől.

U19

2023. május 6., szombat 12:00

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'Közép' csoport 7. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE ­ Balatonalmádi SE 4-0 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Molnár Tamás – Cser Rudolf, Radványi Csongor, Szemes Bálint, Radványi Gergő, Hosszu András, Büki Milán (Árvay Dávid 46’), Horváth Márk (Vígh Botond 46’), Söptei Máté, Zugonics Máté (Wágner Áron 46’), Vizi Kornél (Bíró Ákos 46’), Pereznyák Ádám

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Radványi Gergő (1’), Büki Milán (7’), Radványi Csongor (69’), Hosszu András (76’)

2023. május 10., szerda 18:00

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'Közép' csoport 8. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE ­- Csornai SE 3-0 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Molnár Tamás – Varga Iván (Fábián Zénó 75’), Cser Rudolf (Böndicz Máté 75’), Likerecz Botond, Sátori András, Radványi Gergő (Pereznyák Ádám 86’), Szemes Bálint, Zugonics Máté, Stefanich Gábor, Hosszu András (Malomsoki Milán 75’), Söptei Máté (Markó Csanád 75’)

Gólszerzőink: Radványi Gergő 2 (10’, 62’), Varga Iván (36’)

U17

2023. május 4., csütörtök 17:00

MLSZ Regionális U-17 Kiemelt Nyugat 23. forduló

CREDOBUS Mosonmagyaróvár – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 1-2 (0-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc – Hende Máté, Bakucz Bende, Horváth Márk, Wágner Áron, Bíró Ákos (Hosszu András 92’), Varga Iván (Radványi Csongor 66’), Büki Milán (Radványi Gergő 88’), Vígh Botond, Vizi Kornél, Árvay Dávid, Pereznyák Ádám, Bíró Dávid

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőnk: Hende Máté 2 (9’, 69’)

„Döcögve kezdődött a mérkőzés, nagyon magunkra húztuk a hazaiakat, a védelem és a középpálya egyebolvadt, nem volt meg a megfelelő távolság. Ennek ellenére egy szép támadásból szabálytalankodott az óvári védő a tizenhatoson belül, ami büntetőt vont maga után, ezt könyörtelenül értékesítette. A félidő végéig 2-3 ajtó-ablak helyzet maradt ki, amivel lezárhattuk volna a meccset. Nem éltünk a lehetőséggel, és ahogy ilyenkor lenni szokott, ellenfelünk egy szögletet követően a kipattanó labdát értékesítette, és sajnos döntetlennel mentünk szünetre. Kijavítottuk a hibákat, de a játékunk továbbra sem volt gördülékeny, lehetőségek megvoltak, de az utolsó passzok nem sikerültek. Egy jól eltalált távoli lövés kivételével, melyet ismét Hende Máté eresztett el. A találat annyira volt szemrevaló, hogy esélyes az U17-es korosztály év góljára. A hátralévő időben nagy mezőnymunka volt a pályán, a kapuk nagyon nem forogtak veszélyben, és nagy örömünkre ki is alakult a végeredmény. Gratulálok a fiúknak, sokat tettek a győzelemért! Hajrá, Hali!” értékelt Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2023. május 6., szombat 14:30

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 23. forduló

PVSK – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 4-3 (2-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Tóth-Szatmári Zétény, Horváth Márton (Németh Nándor 60’), Győre Noel, Hári Kevin, Tóth Kornél, Zugonics Mátyás, Kiss Levente, Simon Mátyás (Andor Áron 46’), Lajos Dávid, Hujber Dominik

Edző: Nagy Sándor

Gólszerzőink: Hári Kevin (44’), Németh Nándor (74’), Tóth-Szatmári Zétény (93’)

„Négyórás buszút után megérkeztünk Pécsre. Az első húsz percet fásultan kezdtünk, amelyet ellenfelünk kétszer kihasznált. Igaz nagy egyéni hibák kellettek hozzá. Utána átvettük a játék irányítását, és a hetvenedik percben már egál volt az eredmény. Ott lógott a levegőben a harmadik gólunk, sajnos ismét jött egy egyéni hiba. Ezt már nem bírtuk el, Igaz, hogy teljesen felforgatott védelemmel szerepeltünk ma, talán ennek tudható be a négy kapott gól. Dolgozunk tovább, és javítani fogjuk a hibáinkat! Hajrá, Hali!” – mondta Nagy Sándor

U15

2023. május 10., szerda 17:30

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 23. forduló

Király SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-5 (0-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk (Dihen Levente 62’) – Horváth Áron (Bokor Zalán 54’), Neczpál Milán, Hári Kevin (Horváth Benjamin 62’), Tóth-Szatmári Zétény (Takács Máté 62’), Spanyó Álmos (Németh Nándor 54’), Kránitz Balázs, Tóth Kornél, Vecsera Balázs, Andor Áron, Hujber Dominik

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Gólszerzőink: Hujber Dominik (8’), Tóth-Szatmári Zétény (43’), Vecsera Balázs (48’), Hári Kevin (57’), Németh Nándor (77’)

„Fontos mérkőzést sikerült helyenként jó játékkal hozni. Remekül, góllal kezdtük az első félidőt, aztán ziccereket hibáztunk, nem koncentráltunk megfelelően a befejezéseknél. Már a játékrész ezen szakaszában eldönthettük volna a találkozó sorsát. Nem tettük, aztán a szünet előtt még volt egy rázós szituáció a mi kapunk előtt is. Fordulás után hatékonyabbá vált támadójátékunk, szép gólokat rúgtunk, és magabiztosan szereztünk értékes három pontot. Tóth Kornél, Hujber Dominik, Tóth-Szatmári Zétény, Vecsera Balázs és Neczpál Milán kiemelkedő teljesítményt nyújtott ma. Hajrá, Hali!” – számolt be Iszak Gábor és Somfalvi Péter

U14

2023. május 5., péntek 18:00

MLSZ Regionális U-14 Nyugat Felsőház 11. forduló

LURKÓ UFC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 1-2 (1-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Balogh Barnabás – Bázsa-Csuszi Kristóf (Horváth Milán 52’), Churchwald Sámuel, Nagy-Foki Bence, Kápolnási Botond, Kránitz Balázs, Papp Áron, Víg-Tamás Csanád, Farkas Zoltán (Nagy Dániel 78’), Erdélyi Lorenzó, Hende Mátyás (Molnár Vendel 78’), Horváth Ágoston, Németh Csongor, Dinnyés Dominik

Gólszerzőink: Kránitz Balázs (18’), Farkas Zoltán (46’)

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

„Az első perctől kezdve már lehetett látni, hogy csapatunk átérezte a mérkőzés jelentőségét. A felső-házi rájátszásában a Sopron, a Lurkó és a Haladás utánpótlás együtteseinek volt reális esélye a bajnoki címre. Tudtuk, hogy városi riválisunk otthonában nehéz megszerezni a három pontot. Bátortalanságunk miatt nem is volt meg a megfelelő játékunk, és sajnos hátrányba is kerültünk. De a szívünk a helyén volt, és gyorsan ki tudtunk egyenlíteni. A második félidőben is a küzdelem dominált. Azonban amikor türelmesen és pontosan játszottunk, helyzeteket tudtunk kialakítani. A lehetőségeinkből pedig sikerült megszereznünk a vezetést. A hátralévő időben védekezésünk stabil volt és megőriztük előnyünket. Nagyon fontos győzelmet arattunk. Minden nehézség ellenére újra bebizonyították a fiúk, hogy EGY CSAPAT VAGYUNK! Köszönjük a szurkolást! Hajrá, Hali!” –  összegzett Neczpál Gábor és Németh Zoltán

U13

2023. május 6., szombat 10:00

MLSZ Regionális U13 Nyugat 19. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – TARR ANDRÁSHIDA SC 13-0 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Simon Márton – Szekér Bence, Horváth-Sipőcz Barnabás, Károlyi Levente, Horváth Milán, Németh Csongor, Dinnyés Dominik, Horváth-Wagner Péter, Horváth Ágoston (Major András 21’)

Gólszerzőink: Dinnyés Dominik 2 (14’, 49’), Major András (33’), Horváth Milán 2 (39’, 44’), Németh Csongor 3 (43’, 67’, 75’), Horváth-Sipőcz Barnabás 2 (45’, 77’), Szekér Bence 2 (57’, 80’), Károlyi Levente (65’)

Az első negyedben túl gyorsan próbáltuk befejezni a támadásainkat, ezekből rendre labdát vesztettünk, így nem tudtunk előnyt szerezni. A második negyedtől kezdve türelmesen játszva, szinte minden támadásból ellenfelünk mögé kerülve sikerült sok gólt lőnünk, és megnyernünk a mérkőzést. Hajrá, Hali!”  – foglalta össze a látottakat Péter Ábrahám

U12

MLSZ Regionális U12 Nyugat 19. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – TARR ANDRÁSHIDA SC 10-1 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Guba Gál, Doktorics Máté, Szijjártó Levente, Horváth-Szabados Olivér, Jankó Bulcsú (Kovács Medárd 21’), Molnár Martin, Korn Dominik (Barczi Csanád 41’), Márkos Gergő, Anderkó Zalán (Geröly Huba 21’), Vincze Áron

Edzők: Péter Ábrahám, Baumgartner Bálint

Gólszerzőink: Doktorics Máté 2 (9’, 51’), Anderkó Zalán (13’), Molnár Martin (19’), Korn Dominik (34’), Geröly Huba (35’), Szijjártó Levente 2 (48’, 65’), Horváth-Szabados Olivér 2 (63’, 74’)

„A mérkőzés egészében nálunk volt a labda. Folyamatosan birtokoltuk azt, az ellenfelünk pedig 100%-ban a védekezésre koncentrált. Tömérdek helyzetet dolgoztunk ki, aminek nagyjából a harmadát tudtuk csak értékesíteni. Nagyon sokszor kerültünk a kapu elé, de “kevés” gólt szereztünk ezekből a szituációkból. Ettől függetlenül nagyon nagy gratuláció jár a csapatnak, nagyszerűen fociztak, gyönyörű támadásokat láttunk ma. Teljesen megérdemelten arattunk győzelmet, még ilyen mértékben is, ami akár (sokkal) nagyobb különbségű is lehetett volna. Vincze Áronnak külön gratulálok a debütálásához, nagyszerűen játszott!” – dicsérte csapatát Baumgartner Bálint és Péter Ábrahám

Bozsik-program

2023. május 7., vasárnap – Sárvár

HVSE U11: Guba Gál, Zakits Erik, Doktorics Máté, Vincze Áron, Lakics Roland, Horváth-Szabados Olivér, Szenczi Dávid, Busai Balázs, Szovák Noel, Kollmann Máté

Edzők: Szenczi Imre, Horváth Márton, Baumgartner Bálint, Szőts Máté

6 mérkőzést játszottunk a Sárvár, a Lurkó, valamint a Nagykanizsa csapatai ellen. Nyugodtan mondhatom, hogy keretbe foglaltuk a teljesítményünket. Az első két találkozón helyenként jól, szépen focizva játszottunk, hogy aztán a 3. és 4. meccsen ezt teljesen elfeledtessük. Mindezek után, az utolsó két párharcon olyat varázsoltak a fiúk a pályára, hogy élmény volt nézni! Látszik, hogy miért dolgoznak nap, mint nap. Gratulálok a srácoknak! Köszönjük a szülők támogatását, ma is hangos volt tőlük a lelátó!” – fogalmazott Baumgartner Bálint