Futballszakosztályunk minden korosztályos csapata pályára lépett az elmúlt héten. U14-eseink magabiztosan nyertek városi rangadót, U17-es és U16-os gárdánk nagy akarattal múlták felül a jó játékerőt képviselő riválisaikat, valamint U13-as együttesünk is az utolsó percig megküzdött sikeréért.

U19

2022. szeptember 28., szerda 15:30

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'B' csoport 5. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Magnetic Andráshida TE 1-1 (1-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc – Cser Rudolf, Bakucz Bende, Hende Máté, Varga Martin (Pál Levente 63’), Simon Levente, Radványi Gergő (Spitzer Ákos 70’), Koósz Raul, Stefanich Gábor, Fekete Kornél, Zugonics Máté, Németh Marcell

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőnk: Hende Máté (46’)

U17

2022. október 1., szombat 13:00

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Nyugat 6. forduló

Budaörs – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 1-2 (1-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Bíró Dávid – Bakucz Bende, Horváth Márk, Wágner Áron, Vígh Botond, Árvay Dávid, Radványi Csongor (Hosszu András 46’), Bíró Ákos, Büki Milán (Radványi Gergő 72’), Vizi Kornél, Tompek Levente, Kovács Lőrinc

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőink: Büki Milán (4’), Wágner Áron (90’)

„Azt kaptuk a hazai csapattól amire számítottunk, stabil védekezés, indításból történő lehetőségek kialakítása. Jól kezdtük a meccset, rögtön az elején egy ragyogó támadás követően előnyhöz jutottunk, teljes mértékben ült a játékunk, sokat járattuk a labdát. Ez a türelmes játék és sok helyzet jellemezte a csapatom játékát az első félidőben, mégis az utolsó percben egy pontrúgást követően egyenlített a Budaörs, ami nem volt benne a meccsben. Fordulás után kapkodóvá váltunk, emberelőnyünk ellenére magunkra húztuk ellenfelünket. A játékunk továbbra is rendben lett volna, de sok pontatlan passzunk volt, és rossz döntéseket hoztunk, és még ennek ellenére is 3-4 ziccert ki tudtunk alakítani, amelyek viszont rendre kimaradtak. Már sokan elkönyvelték a döntetlent, de a hosszabbításban a meccs sokadik jól elvégzett pontrúgását követően egy szép fejesgóllal visszaszereztük a vezetést, ami egyben a három pont sorsát is eldöntötte. Gratulálunk a fiúknak!!  Hajrá, Hali! dicsérte övéit Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. október 1., szombat 12:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 6. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Gyirmót SE Győr 3-1 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Horváth Dániel (Lajos Dávid 58’), Hári Kevin (Németh Bence 89’), Simon Mátyás (Horváth Márton 58’), Győre Noel, Horváth Marcell, Macoun Bence, Tóth-Szatmári Zétény, Fekete Iván, Pál Levente, Házi Marcell

Edzők: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Horváth Marcell 2 (69’, 71’), Pál Levente (89’)

„Egyértelműen jobb teljesítményt szerettünk volna nyújtani a múlt heti után, ennek megfelelően nagyon jó felfogásban kezdtük a mérkőzést. Kiegyenlítettnek volt mondható az első félidő, de úgy érzem, inkább a mi akaratunk érvényesült. A második játékrészben a védelmi vonal áttörését a minőségi labdanélküli mozgásokkal meg tudtuk bontani, ennek volt köszönhető a két gólunk. Megérdemelt győzelmet arattunk a jó erőt képviselő Gyirmót ellen. Gratulálok a srácoknak! Hajrá, Hali! mondta Petrovics Balázs

U15

2022. szeptember 30., péntek 17:30

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 6. forduló

SC SOPRON – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 3-2 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk (Dihen Levente 78’) – Farkas Zoltán (Tabányi Attila 41’), Horváth Benjamin (Takács Máté 56’), Spanyó Álmos, Bokor Zalán, Tóth Kornél, Vecsera Balázs, Pados Botond, Neczpál Milán, Andor Áron, Hujber Dominik, Andor Olivér

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Gólszerzőink: Spanyó Álmos (60’), Hujber Dominik (64’)

Rengeteg hiányzóval utaztunk a mérkőzésre. Tudtuk, hogy ebben az összeállításban a tisztes helytállás lehet csak a célunk, úgy gondoljuk, ezt el is értük. Egy nagyon erős hazai csapat ellen egy gyenge első félidőt produkáltunk. Többen csak külső szemlélői voltak a találkozónak, ennek megfelelően kétgólos hátrányba kerültünk a szünetre. A pihenő alatt változtattunk a felállási formánkon, nyíltabb játékot vállaltunk fel. A második játékrész elején riválisunk egy kontra után ismét büntetett, ekkor már nagyon simának tűnk a találkozó. Azonban a srácok nem adták fel, előbb egy egyéni akció, majd egy szabadrúgást követően szorossá tudtuk tenni a párharcot. Több azonban már nem volt bennünk, így maradt az egygólos vereség. Nem kell szégyenkeznünk, az első vereségünket szenvedtük el, de pozitívum, hogy ebben a helyzetben is volt tartása a csapatnak. Jövő héten javítunk! Hajrá, Hali!– fogalmazott Iszak Gábor és Somfalvi Péter

U14

2022. október 1., szombat 10:00

MLSZ Regionális U-14 Nyugat A csoport 5. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – LURKÓ UFC 4-1 (1-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Balogh Barnabás – Farkas Zoltán (Kálmán Balázs 77’), Nagy-Foki Bence, Kápolnási Botond, Churchwald Sámuel (Polgár Bálint 78’), Papp Áron, Kránitz Balázs, Molnár Vendel (Németh Csongor 67’), Víg-Tamás Csanád, Erdélyi Lorenzó (Dinnyés Dominik 78’), Hende Mátyás

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőink: Kránitz Balázs 2 (25’, 76’), Erdélyi Lorenzó (54’), Víg-Tamás Csanád (57’)

Rosszul kezdtük a mérkőzést, védekezésünkben sok területet kínáltunk fel ellenfelünknek, melyet sikerült gólra váltaniuk. Az első 15 percben Balogh Barnabás kapusunk bravúros védéseinek köszönhetően nem kerültünk nagyobb hátrányba. Később rendeztük sorainkat, stabilabb lett védekezésünk, és letámadásaink is sikerrel jártak. Helyzeteinket kihasználva megfordítottuk a mérkőzést. A második félidőben nagy fölényben játszottunk, és növeltük előnyünket, magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálunk az egész csapatnak, nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, és dolgozunk tovább, hogy elérjük céljainkat! Hajrá, Hali!” számolt be a korosztály edzője, Neczpál Gábor

U13

2022. szeptember 30., péntek 15:00

MLSZ Regionális U13 Nyugat 4. forduló

FC AJKA – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-3 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Vass Milán – Károlyi Levente, Pungor Bence, Horváth-Sipőcz Barnabás, Szekér Bence, Dinnyés Dominik, Horváth Ágoston, Németh Csongor, Horváth Milán, Horváth Benedek

Edző: Nagy Sándor

Gólszerzőnk: Horváth Milán (8’), Németh Csongor (8’), Károlyi Levente (14’)

Jól kezdtük a mérkőzést, a labdakihozataltól a védelmi vonal áttöréséig minden működött, azonban a befejezésekkel hadilábon álltunk. 40 perc után kétgólos előnyre tettünk szert, a következő húsz percben viszont szétesett a játékunk, és a hazaiak megérdemelten egyenlítettek. A játékrész második felében sikerült rendezni a sorokat, és megdolgoztunk a sikerünkért. Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, ezeket a hibákat ki fogjuk javítani. Gratulálok csapatomnak a győzelemhez! Hajrá, Hali!” – foglalta össze a látottakat Nagy Sándor

U12

MLSZ Regionális U12 Nyugat 4. forduló

FC AJKA – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-0 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Major András – Hérincs Bence, Simon Márton, Szijjártó Levente, Desics Botond, Jankó Bulcsú, Farkas Gábor, Molnár Martin, Korn Dominik, Geröly Huba, Barczi Csanád

Edzők: Péter Ábrahám, Baumgartner Bálint

Az utolsó percig nyitott volt a párharc, az utolsó utáni minutumban egy büntetővel dőlt el a meccs. Bár a mérkőzést elveszítettük, a srácokat dicséret illeti, hiszen látszik rajtuk a fejlődés, és hogy hétről-hétre formálódik a saját játékunk. Rengeteg munka áll még előttünk, de ha továbbra is így dolgoznak a fiúk, akkor a siker is jönni fog. Hajrá, Hali!” ­– összegzett Péter Ábrahám

Bozsik-program

U11-es korosztályunk ezúttal a Haladás Sportkomplexumban rendezett Bozsik-tornán szerepeltek.

HVSE U11: Busai Balázs, Vincze Barnabás, Berényi Botond, Marton Bálint, Alatrish Dániel, Andor Balázs, Váraljai Marcell, Pulai Patrik, Kollmann Máté, Somogyi Bálint, Bogár Bence

Edző: Szőts Máté

A 2012-13-ban született fiúk és lányok mérkőzhettek meg 3 csoportban, 6 pályán egyszerre. Minden fiatal focista remekül teljesített a mai nap folyamán is, nehéz dolga volt az edzőknek az értékeléssel, hiszen minden csapatban több kiváló teljesítmény is akadt. Remek gólokat, cseleket és egyéni megoldásokat láthattunk a kedves szurkolókkal és az edző kollegákkal. Az eseményünk a jutalom almák, csokik és oklevelek kiosztásával zárult, díjazva a torna legkiemelkedőbb játékosait. A következő U11-es tornánk október 16-án lesz. Reméljük azon a hétvégén is hasonlóan nagyszerű mérkőzéseket láthatunk mondta Szőts Máté