U19-es és U14-es korosztályunk is megkezdte szereplését a regionális bajnokságban, az előbbi döntetlent ért el a Csorna vendégeként, míg utóbbit felülmúlta a Sopron gárdája. U17-es, U16-os és U15-ös csapatunk egyaránt sikerrel vívta meg a 2. forduló küzdelmeit, és hazahozták a pontokat ellenfeleik otthonából.

U19

2022. augusztus 31., szerda 18:00

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'B' csoport 1. forduló

Csornai SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-2 (2-2)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Molnár Tamás – Cser Rudolf, Hende Máté (Varga Iván 65’), Horváth Márk, Zugonics Máté, Likerecz Botond (Spitzer Ákos 65’), Simon Levente (Hosszu András 65’), Éder Bence (Pereznyák Ádám 76’), Koósz Raul, Fekete Kornél, Stefanich Gábor, Németh Marcell

Edző: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Koósz Raul (26’), Likerecz Botond (29’)

„A két kapott gól ellenére is teljesen rendben volt az első félidő. A támadásokat türelmesen építettük, jók voltak a labda nélküli mozgások, elöl és a támogatójáték is rendben volt. Ennek tudható be, hogy a szerencsétlenül bekapott első találatot követően tudtunk fordítani. A második játékrészben 15-20 perc alatt volt lehetőségünk a magunk javára fordítani a meccset, de kimaradtak a helyzetek. Egy jó iramú mérkőzésen kicsit közelebb álltunk a győzelemhez, de ma ez elmaradt. Javítás jövő héten. Hajrá, Hali! mondta Petrovics Balázs

U17

2022. szeptember 4., vasárnap 14:00

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Nyugat 2. forduló

I. Kerület UFC – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-2 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Kovács Lőrinc – Wágner Áron, Árvay Dávid (Böndicz Máté 90’), Radványi Csongor, Bíró Ákos (Büki Milán 73’), Söptei Máté, Radványi Gergő (Bakucz Bende 58’), Tompek Levente (Körmendy Zétény 58’), Vígh Botond, Vizi Kornél, Kismarosi Gergő, Pereznyák Ádám

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőink: Radványi Gergő (57’), Radványi Csongor (65’)

„Az első félidőben kapkodó volt a játékunk, sok indokolatlan hibát vétettünk a saját térfelünkön, de amikor megvoltak a minőségi mozgások és a megfelelő passzok, akkor rendre az ellenfelünk mögé tudtunk kerülni, helyzeteket alakítottunk ki, de sajnos ezek kimaradtak. Szünetben átbeszéltük a hibákat, sokkal koncentráltabbak lettek a fiúk, a taktikai elemeket jól alkalmazták, ennek köszönhetően a II. kerületiek fölé nőttünk minden szempontból. Ebben a játékrészben a lehetőségeinket gólra is váltottuk, így megérdemelten hoztuk haza a három pontot. Nagy gratuláció a fiúknak!! Hajrá, Hali! dicsérte övéit Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. szeptember 3., szombat 12:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 2. forduló

Siófoki Bányász SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 2-3 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Horváth Dániel, Horváth Márton (Lajos Dávid 46’), Simon Mátyás (Németh Bence 81’), Hári Kevin, Fekete Iván, Győre Noel, Zugonics Mátyás (Horváth Marcell 46’), Pál Levente, Macoun Bence, Házi Marcell

Edzők: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Lajos Dávid (54’), Hári Kevin (78’), Horváth Marcell (85’)

„Az első félidő úgy alakult, ahogy elterveztük, nagy mezőnyfölényben voltunk, helyzeteket alakítottunk ki, a befejezések azonban hiányoztak. A második játékrész játéka már nem tetszett annyira, viszont a kapu előtt már hatékonyak voltunk. Sok tanulsága volt a mai meccsnek, ezekből tanulni kell edzőnek, gyereknek és szülőnek is. Gratulálok a srácoknak a győzelemhez. Hajrá, Hali!” –értékelt Petrovics Balázs

U15

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 2. forduló

Siófoki Bányász SE – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 0-1 (0-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Andor Olivér – Neczpál Milán (Pados Botond 41’), Vecsera Balázs, Horváth Áron, Tóth Kornél, Németh Nándor (Tabányi Attila 67’), Öhlhorn Csongor, Halmosi Roland (Takács Máté 60’), Andor Áron, Bokor Zalán, Spanyó Álmos (Horváth Benjamin 75’)

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Gólszerzőnk: Andor Áron (56’)

Halvány teljesítményt nyújtva arattunk minimális győzelmet egy többségében nálunk fiatalabb játékosokból álló csapat ellen. Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, kihagytuk a helyzeteinket, ezután kapkodóvá vált a játékunk, a megbeszélt pozíciókat különböző okok miatt rosszul vettük fel, játékunk nem volt folyamatos, az ellenfél térfelén pedig hiányoltuk az ötletes megoldásokat, dinamikus mozgásokat. Kevés helyzetet tudtunk kialakítani, a mérkőzést egy szép szabadrúgás döntötte el. Rengeteg teendőnk van, ennél a továbbiakban sokkal több kell, és ennél sokkal több is van bennünk. A győzelemhez természetesen gratulálunk! Hajrá, Hali!” - fogalmazott Iszak Gábor és Somfalvi Péter

U14

2022. szeptember 3., szombat 10:00

MLSZ Regionális U-14 Nyugat A csoport 1. forduló

SC Sopron – SZOMBATHELYI HALADÁS VSE 5-3 (3-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Balogh Barnabás – Nagy Dániel (Molnár Vendel 46’), Farkas Zoltán (Horváth Milán 57’), Kápolnási Botond, Churchwald Sámuel (Horváth Ágoston 65’), Kránitz Balázs, Papp Áron, Víg-Tamás Csanád, Nagy-Foki Bence, Erdélyi Lorenzó, Hende Mátyás (Dinnyés Dominik 78’)

Edzők: Neczpál Gábor, Németh Zoltán

Gólszerzőnk: Erdélyi Lorenzó 3 (60’, 67’, 70’)

Egyik legnagyobb riválisunknál kezdtük az idei U14-es regionális bajnokságot. Az első félidőnk borzalmasra sikeredett… Amíg mi a megbeszélt taktikai elemekből semmit sem látva, kishitűen, és dekoncentráltan lézengtünk a pályán, addig a soproni srácok minket agresszívan letámadva alakították ki sorra helyzeteiket, melyekből 3-at értékesítettek is. Ellenfelünk mindenben felülmúlt minket. A szünetben történt fejmosás és megbeszélés után már voltak biztató jelek a csapat játékában, hiszen 3 gólt szerezve (sajnos újabb kettőt kaptunk) megnyertük a 2. játékrészt. Közhely, de úgy érzem, most még jókor jött a pofon ahhoz, hogy elérjük céljainkat mind egyéni, mind csapat szinten. Hibáinkból tanulnunk kell és fogunk is. A második félidei játékhoz gratulálunk!” - összegzett Neczpál Gábor és Németh Zoltán