Három korosztályunk számára kezdődött meg az új idény, két győzelem és egy döntetlen ifjú futballistáink mérlege az első játéknapon. U17-eseink egy gólt sem engedtek ellenfelüknek, U16-osaink kétgólos hátrányból fordítottak, és tartották itthon a három pontot. U15-ös korosztályunk pedig kiegyenlített mérkőzésen játszott döntetlent.

U17

2022. augusztus 25., csütörtök 10:00

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Nyugat 1. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – KOMÁROM VSE 3-0 (2-0)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Bíró Dávid – Bakucz Bende (Radványi Gergő 75’), Wágner Áron, Árvay Dávid (Varga Martin 60’), Radványi Csongor (Büki Milán 30’), Bíró Ákos (Böndicz Máté 75’), Tompek Levente, Vígh Botond, Vizi Kornél, Söptei Máté, Kismarosi Gergő

Edzők: Tóth Péter és Szenczi Bence

Gólszerzőink: Wágner Áron (13’), Árvay Dávid (38’), Büki Milán (66’)

„Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, az első 20 percben mezőnyfölényt alakítottunk ki ellenfelünkkel szemben, remekül kerültünk a széleken mögéjük, de sajnos a helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani! Ezt követően egy kiválóan elvégzett pontrúgás után, fejesből szereztük meg a vezetést! Az előny megnyugvásra adhatott volna okot, de épp ellenkezőleg hatott ránk, és kapkodóvá, pontatlanná vált a játékunk. Ennek ellenére a játékot így is mi irányítottuk, ismét egy bontás és kiugratás követően növeltük meg előnyünket egy szép egyéni megmozdulásból, így a félidőre 2–0-val fordultunk. A szünetben átbeszéltük a hibákat, játékunk szervezettebb lett, megnyugodtunk, viszont a kapu előtt voltak még pontatlanságok, több ziccerünk is adódott. Ezek közül csak egyet tudtunk értékesíteni, ismét a széleken kerültünk ellenfelünk mögé, és egy jó érkezés és befejezést követően 3–0-ra alakítottuk az eredményt. Összeségében gratulálok a srácoknak a győzelemhez, és a hozzáállásukhoz, de a játékunkon pontosítani kell, és a helyzeteinkre is sokkal jobban kell összpontosítanunk. Hajrá, Hali!” értékelt Tóth Péter és Szenczi Bence

U16

2022. augusztus 27., szombat 12:00

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Nyugat 1. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Főnix Gold FC ­3-2 (1-2)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk – Horváth Dániel, Horváth Márton (Lajos Dávid 46’), Győre Noel, Hári Kevin, Horváth Marcell, Simon Mátyás (Házi Marcell 64’), Pál Levente, Tóth-Szatmári Zétény, Fekete Iván, Macoun Bence, Tóth Péter, Németh Bence

Edzők: Petrovics Balázs

Gólszerzőink: Tóth-Szatmári Zétény (34’), Lajos Dávid (74’), Horváth Dániel (75’)

„A bajnoki rajton a tavalyi szezon ezüstérmesét fogadtuk, immár az U16-os bajnokságban. A találkozó elején mondhatni belealudtunk az eseményekbe, a 20. percben már 2-0 volt ellenfelünk javára. Labdakihozatalokban és az áttörésben jó dolgokat láttam már ekkor is, de a védekezésünk hagyott kívánni valót maga után. A fiúk továbbra is tartották magukat a megbeszéltekhez, és a védekezésünk is feljavult. Ennek köszönhetően megvoltak a lehetőségek ahhoz, hogy felzárkózzunk, és sikerült is a szépítés még szünet előtt. A második játékrészben több tudatos akciót vittünk végig, és ezekből kettőt góllal fejeztünk be, egy kimondottan élvezetes, fordulatos, férfias mérkőzés kerekedett a meccs végére. Minden szempontból kellenek ezek a meccsek, remélem jó pár ilyen és hasonló párharcunk lesz még. Még ha esetleg nem is mi nyerjük meg őket, nagyon sokat lehet tanulni belőlük. Sok sikert a bajnokságban a Főnixnek! És gratulálok a csapatomnak! Ez férfimunka volt! Zéténynek pedig mielőbbi gyógyulást!!!” dicsérte övéit Petrovics Balázs

U15

2022. augusztus 27., szombat 18:00

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Nyugat 1. forduló

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE – Budaörs 1-1 (1-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS VSE: Pikács Márk (Dihen Levente 46’) – Horváth Áron, Erdélyi Lorenzó (Bokor Zalán 57’), Öhlhorn Csongor, Tóth Kornél, Vecsera Balázs (Takács Máté 81’), Németh Nándor (Víg-Tamás Csanád 65’), Halmosi Roland, Neczpál Milán (Kápolnási Botond 46’), Andor Áron, Pados Botond (Spanyó Álmos 57’), Horváth Benjamin

Edzők: Iszak Gábor, Somfalvi Péter

Gólszerzőnk: Andor Áron (18’)

Óriási kánikulában, nem ideális időpontban játszottuk a nyitófordulót. Megilletődötten kezdtünk, az ellenfél letámadott bennünket, és egy védelmi hibából már a negyedik percben megszerezték a vezetés. Nem estünk össze, bár a labdakihozatalaink nem működtek kifogástalanul, egy kontra után mégis egalizálni tudtuk az eredményt. Ezt követően kiegyenlített lett a játék, sikerült többet birtokolnunk a labdát, több támadást vezettünk. A második félidőben egy nyíltabb játék alakult ki, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de az eredmény már nem változott. Elégedettek lehetünk a hozzáállással és az eredménnyel is annak ellenére, hogy a felkészülésünk nem sikerült optimálisan, több játékosunk nincs megfelelő állapotban a sok hiányzás miatt. Meg kell azonban említenünk Kápolnási Botondot, aki két évvel fiatalabbként megilletődöttség nélkül nyújtott jó teljesítményt. Gratulálunk, fiúk! Hajrá, Hali!” - dicsérte övéit Iszak Gábor és Somfalvi Péter