A hazai rendezésű Savaria-kupa XII. Tóth Géza-emlékversenyen nyolc aranyérmet és egy ezüstöt szereztek sportolóink. A nagy múltú erőfelmérő egyben válogatóverseny is volt, Gyürüs Barbara szerzett indulási jogot szerzett a felnőtt Európa-bajnokságra.

A magyar súlyemelés kiemelt versenye a Savaria-kupa Tóth Géza-emlékverseny, amely nevében is immár 12. éve tiszteleg szakosztályunk alapítója, a többszörös világ- és Európa-bajnok, 157-szeres országos és egyszeres világcsúcstartó Tóth Géza emléke előtt. Az eseményt a Pannon Sporttal és a Magyar Súlyemelő Szövetséggel közösen rendeztük meg, melyet Szombathely városa támogatott.

A verseny megnyitója keretében egyesületünk koszorút helyezett el szakosztályunk alapítójának, Tóth Gézának emlékszobránál, valamint ajándékcsomaggal köszöntöttük a Szerbiából érkezett Spartacus SE edzőjét és versenyzőit.

A megmérettetésre 16 egyesület 61 sportolója nevezett, a verseny napján 53-an léptek dobogóra, melyből kilencen egyesületünk színeit képviselték.

Ebben az évben is számtalan egyéni csúcsot emeltek versenyzőink, akiknek útját Márkus Erzsébet szakosztályvezetőnk és Ligeti Ferenc trénerünk egyengeti, valamint végzik el a folyamatos fejlődést szolgáló munkát nap mint nap sportolóinkkal.

A Tóth Géza-díjat a +109 kilogrammosok mezőnyében győztes Kajdocsi Tamás, a Spartacus SE versenyzője vehette át.

Savaria-kupa - XII. Tóth Géza-emlékverseny Haladás VSE súlyemelőinek eredményei:

Felnőtt női:

+ 87 kg - Gyürüs Barbara 1. hely és legjobb szombathelyi felnőtt női versenyző

összetettben: 193 kg (szakítás 87 kg, lökés 106 kg)

Junior női:

59 kg - Darabos Sára 1. hely és legjobb szombathelyi női utánpótlás-versenyző, szombathelyi női abszolút 1. hely

összetettben: 147 kg (szakítás 66 kg, lökés 81 kg)

76 kg - Molnár Kinga 1. hely

összetettben: 139 kg (szakítás 57 kg, lökés 82 kg)

Ifjúsági női:

71 kg - Darabos Jázmin 1. hely

összetettben: 126 kg (szakítás 56 kg, lökés 70 kg)

Serdülő női:

49 kg – Hegedüs Mia 1. hely

összetettben: 73 kg (szakítás 30 kg, lökés 43 kg)

Felnőtt férfi:

81 kg - Pusztai Szabolcs 1. hely

összetettben: 216 kg (szakítás 90 kg, lökés 126 kg)

89 kg – Pólya Márton 1. hely és legjobb szombathelyi felnőtt férfi versenyző, szombathelyi férfi abszolút 1. hely

összetettben: 234 kg (szakítás 104 kg, lökés 130 kg)

Junior férfi:

96 kg – Pávolics István 1. hely és legjobb szombathelyi férfi utánpótlás-versenyző

összetettben: 207 kg (szakítás 87 kg, lökés 131 kg)